Kombo Band

Kombo Band 1974

 

 

 

Baris Manço & Hüsnü Uysal

Rotterdam De Doelen 1975

Hüsnü Uysal, Baris Manco ile


 
                             Ana Sayfa     Fotograflar     Müzik     Sizden     İletisim  
 

Genç yaslarda gitari ve sesiyle rock müzige kalbini veren Hüsnü Uysal, çesitli profesyonel gruplar ile çalisti. Türkiye'nin taninmis gruplarindan jazz-rock stilinde müzik yapan yedi kisilik Kombo Band ile gitarist-sarkici olarak sahne aldi. Chicago, Bloot Sweat and Tears etkisinde kalan grup, Türkiye'de birçok ünlü sanatçilara eslik etti. Kombo Band 1974 yilinda Hollanda'nin taninmis sahnelerinde konserler verirken yine o siralar Hollanda'ya gelen bircok sanatcilara eslik etti. Erkin Koray, Baris Manço ve Kurtalan Ekspres ile beraber calistilar.

80'li yillarda, Hollanda'da ilk kez Anadolu Rock müzigi yapan, Dostlar grubunun kurulmasinda Hüsnü Uysal'in katkisi oldukça büyüktür. Bu grup Hollanda'nin çesitli podyumlarinda, örnegin; Herman Brood, Fatal Flowers ile ayni sahneleri paylasti. Kendisi ayrica Topkapı grubu gibi çesitli müzik gruplarinin calismalarina yön verdi.

Hüsnü Uysal Hollanda müzik gruplariyla da çalisti. Yapmis oldugu aranjmanlar ve film müziklerinin yani sira 1999 yilinda Türkiye'ye yönelik bir albümün yapiminda, gitarist ve süper vizör olarak katkida bulundu.

Rotterdam Konservatuari'nin gitar bölümünde iki yillik bir egitim gören Hüsnü Uysal, Hollanda'da ilk kez Türk Pop ve Rock müzigi hocasi yetkisini tasimaktadir. 2000 yilindan itibaren Rotterdam müzik okulu SKVR'de Türk pop ve rock müzigi bölümünü baslatmistir. Bu çerçevede seminerler, grup ve gitar dersleri veren Hüsnü uysal daha önce de tanınmıs bir dergide Müzik Dünyasi adi altinda yazilar yazdi.

Hüsnü Uysal, Güney Hollanda eyaletinin 2005 yili pop müzigi besteci-sarkici yarismasinda, ikincilik ödülünü alan ilk Türk müzisyenidir.

Hüsnü Uysal çalismalarini, Türk pop ve rock müzigi stilindeki bestelerine yöneltmistir. Bunlari gitarinin esliginde, profesyonel bir anlamda sunmaktadir. Çesitli radyo ve televizyon yayinlarinda da izlenen Hüsnü Uysal'in eserlerindeki duygusallik, onun etkili ve vurucu sahne performansi ile birleserek izleyicileri etki altinda birakmaktadir.

 

M 0612 55 70 37

T 010 592 22 91